Heraklith

Heraklith

Drevité dosky Heraklith® zahŕňajú všetky ideálne vlastnosti dreva. Sú ľahké i funkčné, a pritom celkom prírodné. Vznikajú spájaním drevených hoblín s minerálnym spojivom. V posledných rokoch však projektanti a architekti znovu objavili ich zaujímavý dizajn aj ich výnimočné technické vlastnosti, ktoré môžu priniesť mnoho výhod nielen do verejných a spoločenských priestorov, ale aj do interiérov domácností.

Heraklith

Drevitá izolácia Heraklith ponúka jednoduché riešenie pre zateplenie stropov, stien  najmä v podzemných parkoviskách. V existujúcich budovách sa opakovane nachádzajú konštrukcie s nedostatočnými fyzikálnymi vlastnosťami. Preto je potrebné zlepšiť nielen tepelno-technické vlastnosti konštrukcie, ale aj akustické vlastnosti a častokrát aj požiarnu odolnosť konštrukcie. Pokiaľ sú kladené požiadavky na požiarnu odolnosť je najvhodnejšie použiť TEKTALAN A2-037/2 AK01, táto dvojvrstvová doska z minerálnej a drevitej vlny okrem dobrých tepelno-izolačných a akustických vlastností dokáže zlepšiť požiarnu odolnosť najmä betónových stropných konštrukcií. Montáž jednotlivých dosiek na betónový strop sa realizuje pomocou DDS skrutiek, ktoré sú dostupné v dvoch farbách.  

Alternatívny produkt pre stropy avšak bez požiarnej odolnosti ale taktiež s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami je HERATEKTA C2. Je vyrobená z drevitej vlny a EPS. Zároveň je možné tento produkt použiť ako stratené debnenie. Pokiaľ len uvažujete zlepšiť akustiku v priestore, ideálny produkt je Heraklith Agro AK01 prípadne Heraklith C, ktoré sú určené pre interiérové, designové a esteticky náročné pohľadové aplikácie. Ideálne použitie do priestorov s priemyselným dizajnom, kde je málo absorbčných povrchov.  

Heraklith
Skladba
zateplenia stropu

1. Železobetónová stropná konštrukcia

2. Montážna skrutka DDS

3. Mechanicky kotvený Tektalan A2 037/2 AK01