Naše nové obaly výrobkov z minerálnej vlny budú udržateľnejšie

By Knauf Insulation
august 30, 2023

Meníme dizajn balenia našich výrobkov z minerálnej vlny. Balenie bude udržateľnejšie a prinesie viacero vylepšení.

Naše tepelné izolácie neprestávame zlepšovať a ku kvalitným produktom patrí aj bezpečný ochranný obal šetrný k životnému prostrediu. Naše výrobky sme začali vyrábať v novom dizajne balenia. Predošlý systém farebného kódovania sme zachovali, obal je navrhnutý v rôznych farbách v závislosti od izolačného výkonu alebo oblasti použitia. Nové udržateľnejšie obaly produktov však prinesú aj ďalšie vylepšenia.

Menej farby

Na potlač obalov produktov z minerálnej vlny použijeme menej farieb. Bez farby sa zlepšuje aj recyklovateľnosť fólií.

Viac recyklovaného obsahu

V budúcnosti plánujeme využívať aj obalové fólie, ktoré budú pozostávať z významného podielu recyklovaného plastu. Tým ešte viac znížime požiadavky na suroviny pre obaly izolačných materiálov. Toto opatrenie tiež prispeje k trvalej udržateľnosti našich produktov.

Kedy to začne?

Aby sme predišli plytvaniu, spotrebujeme naše existujúce zásoby fólií a nové obaly budú prichádzať postupne. Samozrejme, na kvalite našich izolácií a ochrane obalov produktov sa nič nemení.

Pre udržateľnú výstavbu

Spoločnosť Knauf Insulation vždy dbala na udržateľnosť. Naše nové, udržateľnejšie obaly výrobkov sú len jednou z častí našej stratégie udržateľnosti "Za lepší svet".

Systém farebného značenia pre výrobky z minerálnej vlny s ECOSE TECHNOLOGY

     λ 0,034-0,038

     λ 0,040-0,039

     Kamenná minerálna vata

     λ 0,030-0,033

     Mineral Plus

     Akustik